Latvijas Lauksaimniecības muzejs


Pasākumi

 

Ēnu diena Latvijas Lauksaimniecības muzejā

 

2020. gada 12. februārī Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras lauksaimniecības nozares valsts muzejs piedalījās pasaulē atpazīstamajā un atzītajā karjeras izglītības programmā 1.-12. klašu skolēniem “Ēnu diena”.

 

Latvijas Lauksaimniecības muzejā ēnota tika muzeja vadītāja, kura ēnu iepazīstināja ar darba ikdienu un ekspozīciju valsts atzītā muzejā, kā arī ar muzeja darbiniekiem.

 

Šogad muzeja vadītājas ēna bija Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolas 8. klases skolnieks Dāvids Dukāts. Muzeja darbinieki priecātos, ja arī turpmāk skolēni uzdrošinātos, izmēģinātu un gūtu pieredzi muzeja darbā līdzīgi kā to uzdrošinājās šī gada Ēnu dienas dalībnieks.

 

Muzejpedagoģiskā nodarbība  "Kas iešūpoja Sauli?"

Nodarbību ievada muzeja darbinieka stāstījums par senajām ierašām, kādas bijušas Lieldienās, jo šodien mēs ikdienā esam saglabājuši  tikai trīs tradīcijas. Tās ir: pēršanās ar pūpolu zariem, olu ēšana un šūpošanās. Taču apmeklējot nodarbību skolēni iegūs dziļākas zināšanas par mūsu senču tradīcijām un ticējumiem saistībā ar Lieldienām. Mācīsimies zīmēt vistu, zaķi, veidot olu turētājus. Būs aktīvas rotaļas, olu krāsošana čuguna katlā uz ugunskura, olu kaujas un citas jautras izdarības.

Nodarbības ilgums līdz 2 stundām.

Maksa skolēniem- 2 EUR, skolotājiem bez maksas.

Iepriekšēja pieteikšanās.

Pielāgojam programmu skolēniem no 1-4 un 5-9 klasei.

 

 

Muzejpedagoģiskā nodarbība "Neba Maize pati nāca"

Maize jau no senseniem laikiem ir bijusi viens no nozīmīgākiem pārtikas produktiem, pret kuru cilvēki attiecas ar vislielāko cieņu, jo tās tapšana prasa sūru un grūtu darbu.

Šīs nodarbības mērķis ir pastāstīt jaunajai paaudzei, kāds darbs bija senčiem jāiegulda , lai celtu galdā smaržīgu maizes kukulīti.

Nodarbību ievada muzeja darbinieka stāstījums par zemes sastrādāšanu, sēju,labības pļaušanu,kulšanu, darbu maltuvē un maizes cepšanu. Skolēniem būs iespēja izvicināt spriguli, iejusties malēju lomā un samalt graudus rokas dzirnavās, kā arī mēģināt atpazīt graudus. Pēc tam minot mīklas, skandējot tautas dziesmas un risinot krustvārdu mīklas būs iespēja atcerēties muzeja darbinieka stāstīto.

Mērķauditorija- 1.-4. klase;

Nodarbības ilgums - ap 60 min.

Maksa skolēniem- 2 EUR, skolotājiem - bez maksas.

Iepriekšēja pieteikšanās.

 

 

Latvijas Lauksaimniecības muzejs īpaši aicina ciemos Kurzemes apceļotājus un piedāvā vairākus iemeslus iepazīties ar muzejā esošo krājumu, kā arī piedalīties dažādos ar muzeju saistītos pasākumos.

 
Muzejs atrodas Ziemeļkurzemē, Talsos - 113 km attālumā no Rīgas, 76 km no Ventspils un 145 km attālumā no Liepājas.
 
Muzejs atvērts visu gadu un tajā ir iespēja iepazīties ar īstām lauksaimniecības vēstures liecībām - visdažādāko zemes apstrādes, kopšanas, ražas novākšanas un pārstrādes tehniku, lauku amatnieku – kalēju un galdnieku darbarīkiem, ierīcēm un izgatavojumiem, visdažādāko transportu - sākot ar ratiem un beidzot ar kombainu -, zemes mērīšanai un meliorēšanai nepieciešamo, kā arī piedāvā telpas un teritoriju dažādiem pasākumiem. 
 
Katrs apmeklētājs te jutīsies kā mīļš ciemiņš.