Latvijas Lauksaimniecības muzejs


Izstādes 

Traktoru un auto modelīšu izstāde:

       " Izmēram nav nozīmes 2 vai "MAZAIS VĀĢIS" sāk ripot...".

Autors - talsenieks Kārlis Volanskis

Par pirmā automobiļu modelīša īpašnieku kļuvis deviņu - desmit gadu vecumā, kad tas tika saņemts no vecākiem. Uz doto brīdi kolekcijā ir vairāk kā 1100 dažada mēroga automašīnu modeļi.

           Izstādē ir izstādīta tikai neliela daļa no visas kolekcijas, t.i. četras tematiskās modelīšu grupas:

1) Traktori;

2) PSRS automašīnu modeļi, kas ļauj ieskatīties autobūves vēstures lappusēs: 

3) Pasaules policijas atotransports un speciālā tehnika;

4) Ferrari.

Bet kas tad ir izstādes nosaukumā pieminētais „Mazais Vāģis”? Tā ir biedrība, kurai ir sapnis un mērķis kādudien vērt durvis savam, dažāda mēroga automašīnu modelīšu muzejam, kurā vienkopus būtu skatāmi gan vēsturiski, gan leģendāri auto un kurā būtu iespēja katram pasapņot un pabūt vēl maza bērna lomā. Tā būtu iespēja pašiem muzeja apmeklētājiem pašrocīgi izgatavot kādu mēroga modelīti – auto, kuģi vai lidmašīnu, izmēģināt savas spējas ar radiovadāmu modeli īstā sacīkšu trasē...un vēl, un vēl.. daudz interesantu lietu, jo auto un tehnikas pasaule ir domāta ne tikai mazajiem.

Lai sapnis īstenotos pēc iespējas ātrāk, un izdotos pārliecināt tos, kas netic sapņiem, mums ir vajadzīgs Jūsu morālais atbalsts! Tāpēc lūgums, katram, kuram patīk šī izstāde, kuram auto ir kas vairāk kā vien pārvietošanās līdzeklis, teikt savu “JĀ”! “JĀ” par to, ka Talsos tāds muzejs un izklaides vieta ir nepieciešama. Lai “Mazais Vāģis” var ar pilnu gāzi doties uz priekšu!

Paldies!