Latvijas Lauksaimniecības muzejs


INFORMĀCIJA


Latvijas Lauksaimniecības muzejs

 


 

Ceļojot pa Latviju un it īpaši Zemgali, ir vērts apskatīt Kārļa Ulmaņa dzimto pusi un viņa piemiņas muzeju “Pikšas”, kura ekspozīcija sniedz plašu informāciju par K.Ulmaņa devumu valsts tapšanā un attīstībā, kā arī dod iespēju saprast lauksaimniecības attīstības procesu 1918.-1940.gados.

 

Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejā “Pikšas” apmeklētāju interese tiek veicināta ar tipisko Zemgales ainavu un sakopto lauku sētu, kurā var atpūsties un nesteidzīgi baudīt lauku plašumu un mieru sakoptajā un ainaviski harmoniskajā muzeja teritorijā. Tā durvis ir atvērtas ikvienam atpūtas cienītājam un zinātkāram apmeklētājam.

 

Muzejs “Pikšas” ir viena no Latvijas valsts dibinātāja, brīvības ceļa aizsācēja, pirmā Valsts Ministru Prezidenta un pēdējā pirmskara Latvijas Prezidenta – Kārļa Ulmaņa piemiņas vieta, viņa dzimtās mājas “Pikšas”.

 

K.Ulmaņa piemiņas muzejs atrodas gandrīz Latvijas pašā vidū, starp Jelgavu un Dobeli, apmēram 70 km attālumā no Rīgas, 19 km no Jelgavas un 17 km attālumā no Dobeles.

 

Papildu informācija:

Tālrunis tālr.26670812 (ekskursijas, pasākumi, aktivitātes), 29364230 (muzeja saimniecības jautājumi) e-pasts: piksas@piksas.lv

Adrese: Pikšas, Bērzes pag., Dobeles nov., LV-3732, www.piksas.lv | www.facebook.com/Piksumuzejs/ | Twitter: @vtua