Latvijas Lauksaimniecības muzejs


AKTUALITĀTES

 

Kurzemes muzeju sveiciens

 

Latvijas Lauksaimniecības muzejam tāpat kā citiem Kurzemes muzejiem ir ko atcerēties un teikt par izstādes #Latvijasgadsimts ieceri, veidošanu un raisītajām pārdomām! #Ēkultūra

Plašāk: Latvijas Nacionālais vēstures muzeja Sociālā medija "Facebook" kontā. Latvijas Lauksaimniecības muzejs no 13:15 min.

 

Foto no žurnāla “Mūsu Mājas Viesis” Nr.45, 1938.11.03.

 

Galu galā visu izšķir tas, ko tu dari, nevis tas, kā izskaties!

 

Arī mūsu senči sastapās ar ierobežojumiem tikt pie apģērba un apaviem. Viņi gan daudz par to nebēdāja un izlīdzējās kā nu mācēdami..

Jāteic, zosīm mazais ganiņš tēva kurpēs šķiet pat  ļoti cienījams un paklausāms.

 

LATVIJAS LAUKSAIMNIECĪBAS MUZEJS VIZUĀLU PĀRMAIŅU PRIEKŠĀ

 

Ja jaunie ierobežojumi šobrīd ir apturējuši daudzu kultūras telpu darbību, tad muzeji gan joprojām var turpināt darbu. Talsos atrodas Latvijas Lauksaimniecības muzejs, un tā rudens sezona liecina, ka cilvēki patiešām arī izmanto iespēju un individuāli dodas izbaudīt senatnes elpu. Šobrīd muzejā sākušies remontdarbi, kas ne tikai uzlabos vizuālo izskatu, bet ļaus strādāt siltumā un muzeja vērtības glabāt atbilstošos apstākļos.

 

Plašāk: Talsu Televīzijas sižetā!

 

Meklējot 🚜Latvijas Lauksaimniecības muzeja namdurvis, seriāla “Nemīlētie” aktieri Elīna Bojarkina un Edijs Zalaks prāto, ka labprāt izbrauktu ar traktoru!
http://skati.es/2156224
@BezTabuTV3

 

Latvijas Lauksaimniecības muzejs aicina piedalīties Fotomedībās!

 

Vai spēj atrast dažādu eksponēto priekšmetu fragmentus? Atrodi, nofotogrāfē un parādi muzeja darbiniekam!

Vērīgākais tiks pie balvas.

Fotomedību fragmentus jautāt muzejā.

 

Latvijas Lauksaimniecības muzejs “ROBEŽU GŪSTĀ”

 
Sandija Semjonova jaunākajā filmā “ROBEŽU GŪSTĀ” iemūžināts viens no lielākajiem un neprognozējamākajiem piedzīvojumiem mūžā. Ar veciem ugunsdzēsēju auto apbraukt pusi pasaules un atgriezties mājās. Un galvenajai varonei ugunsdzēsēju mašīnai mājas ir Talsos “Latvijas Lauksaimniecības muzejā”, kur to var aplūkot ikviens - Adrese: Celtnieku iela 12, Talsi, LV-3201, tālr.: 29403183, e-pasts: llm@llm.lv
https://bit.ly/3hexMhv

 

Latvijas Lauksaimniecības muzejā jauna klātienes izstāde “Arkls”

 
Uzmini nu, kas tas ir? Abi gali dzīvi, vidus nedzīvs.
Pareizi!
(Vīrs, zirgs un ARKLS)
 
 
Latvijas Lauksaimniecības muzejs piedāvā klātienē apskatīt jauno izstādi “Arkls”, kurā ir apkopoti arklu veidi, to klasifikācija un izplatība Latvijā.
 

Izstāde: Baltijas mašīnu izmēģināšanas stacija Latvijas Lauksaimniecības muzejā

 

Foto: Latvijas Lauksaimniecības muzeja arhīvs

 

Laikā, kad muzeji apmeklētājiem ir slēgti, Latvijas Lauksaimniecības muzejs, gaidot COVID-19 ārkārtējās situācijas beigas, ir veicis pētniecisko darbu un izveidojis jaunu, virtuālu izstādi - “A.Leppiks un J. Balsars – Latvijas lauksaimniecības inženierzinātnes speciālisti”. Izstāde būs apskatāma arī klātienē līdz ar COVID-19 ierobežojumu mazināšanu, attiecībā uz muzeju darbību un tā durvju vēršanu interesentiem.

 

Izstādē ir apskatīts stāsts par Baltijas mašīnu izmēģināšanas stacijas (Baltijas MIS) izveidi un tās vadītājiem. Jau 20.gadsimta pirmajos gados Rīgas Lauksaimniecības Centrālbiedrība Priekuļu Lauksaimniecības institūta sastāvā Priekuļos organizēja mašīnu izmēģināšanas staciju. Uz tās bāzes ar valsts finansiālu atbalstu 1911.gadā darbu uzsāka Baltijas MIS. Te strādājuši vairāk kā desmit zinātņu doktori un kandidāti.